Piątek, 12 lipca 2024

UBSOUND Magister IEM Oficjalna premiera

27 maja 2021

Dzisiaj UBSOUND z Włoch wprowadził na rynek swój nowy MAGISTER 'premium' HD Aluminium IEM. Dla mnie wygląda to naprawdę dobrze, z potencjałem w podstawowym zakresie cenowym.

Dla tych, którzy mogą być nieświadomi, UBSOUND to włoska firma zajmująca się elektroniką użytkową z siedzibą w Mediolanie. Specjalizują się w przenośnych produktach audio, takich jak IEM, słuchawki. Mają również kilka interesujących nadchodzących projektów dotyczących wzmacniaczy głośnikowych, DAP-ów i wzmacniaczy DAC.

Po systematycznym budowaniu świadomości marki na całym świecie dzięki pierwszym 4 seriom IEM i 2 modelom słuchawek (Fighter, Smarter classic, Orchestra, Smarter Pro HD i Dreamer), firma rozpoczęła nowe wyzwanie, tworząc model IEM o zupełnie innej sygnaturze akustycznej w porównaniu do poprzedniego katalogu produktów.

UBSOUND wcześniej był znany z klasycznej tonalności w kształcie litery V, która była zaimplementowana we wszystkich produktach. Obecnie, wraz z nowymi MAGISTER IEMs, firma wprowadza na rynek swoje pierwsze douszne monitory o neutralnej sygnaturze akustycznej, które według UBSOUND posiadają "szczere, naturalne brzmienie, bogate w akustyczne detale" z dokładnym basem, średnicą i wysokimi tonami, które powinny być przejrzyste dla szerokiego zakresu źródeł dźwięku.

Również w przypadku tego nowego produktu, UBSOUND zachował swój etos wartości dla pieniędzy, z ogólnoświatową ceną startową 49$. Nowe MAGISTER IEMs dostępne są tylko w metalicznym ciemnoszarym kolorze.

UBSOUND nadal koncentruje się na jasno określonej, nadchodzącej mapie produktów, która obejmuje nowy model słuchawek, DAP, wzmacniacz DAC oraz wzmacniacz głośników.

Oficjalna strona producenta i gdzie można kupić: www.ubsound.com

Oficjalny filmik MAGISTERA:

Ok, więc zadzwoń do mnie zainteresowany neutralnym IEM i robimy pokryć IEMs wszystkich kształtów i rozmiarów, więc przyniosłem kilka pytań na tle tej premiery z Marzio Gasparro, prezes & CEO UBSOUND Group, aby porozmawiać o nowych MAGISTER IEMs, aktualizacje firmy i przyszłego rozwoju.

Cześć Marzio, po pierwsze, co z włoską piłką nożną w tym roku?

Dzięki Marcus za miłe pytanie... proszę, bez komentarza... LOL...

Ok Marzio, nie będę się czepiał tego gorącego tematu... Więc, co możesz nam powiedzieć o działalności UBSOUND i ostatnich 7 latach na światowym rynku przenośnych urządzeń audio?

Po pierwsze, chciałbym jak zwykle podziękować Marcusowi za poświęcony czas. Mogę powiedzieć, że jesteśmy bardzo dumni z wyników osiągniętych w ciągu ostatnich 7 lat i związanej z tym międzynarodowej świadomości marki - jesteśmy obecnie obecni w ponad 45 krajach na całym świecie. Nawet dobre wyniki w zakresie przychodów i jednostek były niespodziewane. Planujemy dalsze inwestycje w badania i rozwój dotyczące nadchodzących projektów.

Jakie są wasze główne kanały sprzedaży na całym świecie i jaki jest wasz najlepiej sprzedający się produkt?

Jeśli chodzi o kanały sprzedaży, nadal koncentrujemy się głównie na sieciach detalicznych, specjalistycznych sklepach hi-fi, luksusowych domach towarowych, sklepach turystycznych, sklepach Telco i oczywiście na kanale e-tail reprezentowanym na przykład przez Amazon i kilka platform e-commerce na całym świecie, które, jak wiecie, rozwijają się każdego dnia. W przyszłości planujemy otwarcie naszych własnych flagowych, niezależnych sklepów w głównych miastach na całym świecie. Na razie jest to tylko zalążek, choć byłoby to fundamentalne, aby dać konsumentom możliwość przetestowania naszej oferty produktowej w dedykowanych miejscach UBSOUND pod względem "nastroju audio". W sekcji "gdzie kupić" na naszej stronie internetowej (www.ubsound.com) znajduje się lista autoryzowanych sklepów online i offline na całym świecie, w których można nabyć wszystkie nasze produkty. Jeśli chodzi o bestsellerowe serie produktów UBSOUND, na dzień dzisiejszy aluminiowe Fighter IEMs są nadal najbardziej pożądane przez konsumentów i są dostępne w 4 różnych kolorach, jak pamiętacie. Ponownie uruchamiamy masową produkcję w cyklu kwartalnym.

Zaczynamy, co możesz nam powiedzieć o nowych aluminiowych słuchawkach dousznych HD "MAGISTER"? Czy możesz wyjaśnić kilka szczegółów technicznych, ich nową, neutralną sygnaturę dźwiękową i główne cechy? Wygląda na to, że UBSOUND zmienia nieco swoją klasyczną drogę w zakresie tonalności z tym nowym ustawieniem akustycznym, tylko dla tego konkretnego IEM, czy również dla innych nadchodzących produktów?

MAGISTER to nowy rodzaj aluminiowych słuchawek dousznych, wprowadzony na rynek z kilkoma innowacyjnymi cechami. Są one bardzo wygodne, niezwykle lekkie, eleganckie, chłodne, z neutralną sceną dźwiękową, chociaż, jak wszystkie nasze produkty, częstotliwości basowe są zawsze teksturowane i potężne, gdy jest to potrzebne, co nieco podgrzewa tonalność i daje lekko ciepłe odczucie podczas odtwarzania. Główne cechy to: 1) piękny design ze wszystkimi elementami wykonanymi z aluminium. 2) bardzo solidny, 1,2-metrowy, gumowy, nieplączący się przewód w oplocie, aby uniknąć problemów z długowiecznością. 3) jak już wspomniano powyżej, choć szczerze mówiąc były to ciężkie walki pomiędzy mną a naszym zespołem inżynierów, firma zdecydowała się skupić, z 6 miesięcy głębokich badań i rozwoju, na nowej neutralnej sygnaturze dźwiękowej tylko dla tych IEMs. Chcielibyśmy zdobyć udział w rynku również wśród konsumentów, którzy preferują naturalną, płaską barwę dźwięku, aby mogli ją dowolnie wyrównywać za pomocą swoich urządzeń. 4) Przetworniki MAGISTER HD pracują przy impedancji 16Ω, aby były bardziej przyjazne dla smartfonów i lekko wzmocnionych DAP-ów, w zasadzie do tych IEM-ów nie są potrzebne konkretne DAP-y i DAC-y, ponieważ można cieszyć się niesamowitą wydajnością nawet ze zwykłym smartfonem lub DAP-em klasy podstawowej. Mocno wierzę, że niesamowita cena detaliczna wynosząca tylko 49$ będzie kluczowym punktem dla naszych nowych słuchawek w porównaniu do innych dużych graczy na rynku, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny w tym punkcie cenowym. Jak już mówiłem, nasza główna misja opiera się na dostarczaniu wysokiej jakości wykonania w przystępnej cenie dla każdego i myślę, że MAGISTER potwierdzają, po raz kolejny, to motto UBSOUND. Z technicznego punktu widzenia, zainwestowaliśmy znaczne środki w rozwój projektu MAGISTER, ponieważ chcieliśmy utrzymać niską cenę detaliczną, ale jednocześnie świetną jakość dźwięku i dodatkową funkcję posiadania dobrego mikrofonu do rozmów bez użycia rąk, co wynika z konsekwentnego wzrostu wykorzystania smartfonów do odtwarzania muzyki. Przeprowadziliśmy kilka testów z wieloma urządzeniami i rodzajami muzyki w wielu gatunkach.

Czy masz już jasną mapę drogową dla przyszłości UBSOUND?

Tak, mam. Mamy jasną mapę drogową dla nowych, nadchodzących produktów. W tym roku chcielibyśmy wprowadzić na rynek nowy model słuchawek dousznych, wprowadzając kilka nowych aspektów, aby uzupełnić naszą ofertę słuchawek. Następnie planujemy eksplorację segmentu bezprzewodowych głośników ze wzmacniaczem, ze względu na duże zapotrzebowanie rynku. Wreszcie, w odniesieniu do nadchodzących urządzeń UBSOUND, kiedy trudny projekt będzie gotowy do wprowadzenia na rynek masowy, wprowadzimy nasz pierwszy DAP, który ma być lekki, wydajny i przyjazny dla użytkownika w tym samym czasie, realizując jeden z naszych początkowych i ambitnych celów. Dziękuję Marcus.