Piątek, 12 lipca 2024

Słuchawki SONY serii XBA Armature w sprzedaży

13 października 2021

Słuchawki z technologią Balanced Anchor to radykalnie inny rodzaj transmisji dźwięku. "Douszne słuchawki Sony Armature o niezrównanej jakości dźwięku, wysokiej czułości, nienagannej izolacji szumów i wygodnym dopasowaniu.

Sony XBA-4

  • Słuchawki douszne klasy premium zbudowane z wykorzystaniem nowego, opracowanego przez Sony, ultralekkiego, zbalansowanego armatury
  • Cztery specjalnie skalibrowane modele słuchawek zapewniające niezrównaną reprodukcję muzyki (XBA-1, XBA-2, XBA-3, XBA-4)

Dzięki najnowszej serii dousznych słuchawek Sony klasy premium nawet wymagający miłośnicy muzyki mogą cieszyć się doskonałym dźwiękiem.

Seria XBA to pierwsze słuchawki Sony, w których zastosowano innowacyjną technologię Balanced Armature, która drastycznie zmniejsza rozmiar przetwornika w porównaniu z konwencjonalnymi słuchawkami dynamicznymi. Nowa, zaawansowana konstrukcja zapewnia doskonałą jakość dźwięku, wyższą czułość i bardziej niezawodną izolację hałasu. Po raz pierwszy umożliwia również umieszczenie wielu głośników w tej samej obudowie, co pozwala uzyskać niespotykany poziom czystości akustycznej, delikatnych niuansów i niezrównanej muzykalności.

Seria XBA oferuje cztery wysokiej jakości modele, które zaspokajają potrzeby szerokiej gamy stylów muzycznych. Technologia Balanced Anchor: Sony zmienia oblicze słuchawek dousznych. Sercem tej nowej serii słuchawek dousznych jest innowacyjna technologia Balanced Anchor Technology firmy Sony. Bezpiecznie zabezpieczony przetwornik kotwicy jest czterokrotnie mniejszy niż w standardowych słuchawkach dousznych 13,5 mm, ale tak samo czuły i niewiarygodnie lekki oraz zapewnia niezwykłą czystość dźwięku.

Sterownik Sony XBA

W przeciwieństwie do konwencjonalnych głośników szerokopasmowych, poszczególne zbalansowane przetworniki armaturowe mogą być "dostrojone" w celu uzyskania optymalnego brzmienia basów, tonów średnich i wysokich. Ale to nie wszystko: niewielkie rozmiary głośników zrównoważonych pozwalają na umieszczenie kilku z nich w jednej słuchawce - na tej samej zasadzie, co w głośnikach hi-fi, które mają oddzielne przetworniki dla tonów niskich, wysokich i średnich.

Miniaturowa, izolująca hałas konstrukcja głośnika zrównoważonej armatury nie tylko ułatwia zaskakująco wygodne dopasowanie do ucha, ale także zwiększa izolację dźwięku: osobie w słuchawkach nie przeszkadzają hałasy z zewnątrz, a innym nie przeszkadza echo odtwarzanej muzyki. Poziomy hałasu zewnętrznego są znacznie zredukowane w porównaniu do słuchawek dynamicznych; słuchacz może bardziej zanurzyć się w muzyce bez rozpraszających dźwięków z otoczenia. Redukowane są również wycieki dźwięku ze słuchawek, dzięki czemu sąsiedzi nie będą wiedzieć o Twoich nawykach słuchowych.

Przetworniki w modelach XBA-1/2/3/4 otoczone są dwuwarstwową obudową. Konstrukcja ta znacząco redukuje wibracje i niepożądane rezonanse, zapewniając niezwykle dokładne odtwarzanie średnich i wysokich częstotliwości.

Konstrukcja Sony XBA-4

Fachowe podejście do różnych stylów muzycznych

Bez względu na to, czy lubisz jazz, wokal, klasykę czy miejskie rytmy, znajdziesz model dousznych słuchawek Sony, który spełni Twoje oczekiwania.

Konstrukcja Sony XBA-1

Jedyny w swoim rodzaju przetwornik pełnozakresowy XBA-1 o zbalansowanej armaturze doskonale sprawdza się we wszystkich rodzajach muzyki, a najlepiej wypada w przypadku krystalicznie czystych wokali.

Konstrukcja Sony XBA-2

XBA-2 jest wyposażony w dodatkowy głośnik basowy, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią muzykę taneczną i chcą, aby bas nadawał rytm.

Konstrukcja Sony XBA-3

XBA-3 dodaje trzeci głośnik, wnosząc wszystkie niuanse melodii do wysokich tonów.

Konstrukcja Sony XBA-4

A dla bardziej wymagających audiofilów, zaprojektowaliśmy XBA-4 tak, aby zawierały aż cztery przetworniki - pełnozakresowy, basowy i wysokotonowy - oraz dodatkowy przetwornik dla poprawy reprodukcji basu.