Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Samsung Galaxy Buds Pro - oczekiwania zostały spełnione

2 kwietnia 2022

W przeddzień 14 stycznia firma Samsung Electronics zaprezentowała swoje nowe flagowe słuchawki nowej generacji - Galaxy Buds Pro. Zgodnie z oczekiwaniami słuchawki są wyposażone w funkcję aktywnej redukcji szumów, ulepszoną łączność ze smartfonem, dźwięk 3D i stopień ochrony IPX7.

Samsung zawsze trzyma rękę na pulsie nowych trendów. T.M. Roh, Prezes i Dyrektor Działu Komunikacji Mobilnej w Samsung Electronic - "Dzięki Galaxy Buds Pro oferujemy użytkownikom kompaktowe urządzenie wyposażone w unikalne technologie dźwiękowe, które sprawią, że każde, nawet codzienne zadanie, stanie się wspaniałym doświadczeniem.

Mówcy

Plotki się potwierdziły, słuchawki wyposażono w 11-milimetrowy przetwornik basowy i 6,5-milimetrowy przetwornik wysokotonowy. Producent zapewnia o niezwykłej wszechstronności brzmienia, które będzie w stanie sprostać większości preferencji gatunkowych.

Mikrofony i mowa

Galaxy Buds Pro wyposażono w trzy mikrofony i moduł zbierania głosu, który pozwala wydobyć głos na pierwszy plan, oddzielając go od niepożądanych dźwięków. Mikrofon zewnętrzny charakteryzuje się wysokim stosunkiem sygnału do szumu, dzięki czemu może skutecznie eliminować szumy z otoczenia. Firma zastosowała w swoim nowym produkcie technologię Wind Shield, która pozwala radzić sobie z hałasem powodowanym przez wiatr.

Redukcja hałasu

Producent twierdzi, że nowe flagowe słuchawki mają najskuteczniejszy na rynku system redukcji szumów. Inteligentna funkcja ANC została zaprojektowana tak, aby zminimalizować hałas zewnętrzny, pozostawiając jakość odtwarzania bez zmian. Regulując poziom redukcji szumów, użytkownik będzie mógł odciąć do 99% dźwięków z otoczenia, jak twierdzi firma. Technologia Ambient Sound potrafi wzmocnić otaczający Cię dźwięk o ponad 20 dB, dzięki czemu żaden szczegół otoczenia nie umknie Twojej uwadze. Obie przedstawione technologie mogą współpracować ze sobą, zapewniając adaptacyjny poziom redukcji hałasu w zależności od potrzeb słuchacza.

Galaxy Buds Pro rozpoznaje głos użytkownika i przełącza tryb ANC z tłumienia dźwięków z otoczenia na ich wzmacnianie. Słuchawki wstrzymują również odtwarzanie, gdy użytkownik zaczyna mówić, niezależnie od działania innych funkcji. Wiele innowacji wprowadzonych przez firmę Samsung ma na celu poprawę wygody codziennego użytkowania nowego TWS.

Integracja z ekosystemem Galaxy

Nowe słuchawki mogą przełączać się między urządzeniami Galaxy podczas użytkowania. Użytkownik nie będzie musiał ręcznie przełączać się między gadżetami. Jeśli na przykład oglądasz film na tablecie, a w Twoim smartfonie pojawi się połączenie, słuchawki automatycznie przełączą się na nie. Automatyczne przełączanie zatrzymuje odtwarzanie wideo na tablecie. Po zakończeniu połączenia słuchawki automatycznie przełączają się na odtwarzanie wideo.

Dolby Head TrackingTM5 i dźwięk przestrzenny 360 Audio

Technologia, która pozwala słuchaczowi przez cały czas pozostawać w centrum sceny dźwiękowej. Spodoba się to blogerom, którzy mogą łatwo zsynchronizować mikrofony w swoich Galaxy Buds Pro i Galaxy S21. Z myślą o graczach słuchawki wyposażono w nowy tryb Game Mode, który redukuje opóźnienia dźwięku, zwiększając mobilność podczas gry.

Autonomia

Tryb odtwarzania zapewnia do 8 godzin słuchania na jednym ładowaniu akumulatora, a dołączone etui ładujące pozwala na dodatkowe 20 godzin. Po włączeniu funkcji ANC słuchawki Galaxy Buds Pro działają przez 5 godzin, a po podłączeniu etui ładującego - przez kolejne 13 godzin. Szybkie, 5-minutowe ładowanie pozwala słuchać muzyki przez dodatkową godzinę.

Funkcja Znajdź w SmartThings

Twoje słuchawki nie zgubią się, ponieważ SmartThings Find pozwala zlokalizować Galaxy Buds Pro, nawet jeśli są poza zasięgiem Bluetooth i poza zasięgiem Twojego wzroku. Aplikacja będzie dostępna na smartfonach z systemem Android 8 lub nowszą wersją.

Projekt

Słuchawki mają nową, bardziej ergonomiczną formę. Są one bardziej kompaktowe i wygodniejsze niż ich poprzednicy. Słuchawki mniej wystają z uszu, a ich kształt jest bardziej opływowy. Obszar styku słuchawki z uchem jest teraz mniejszy, dzięki czemu dopasowanie jest wygodniejsze, co eliminuje dyskomfort. Maksymalny stopień ochrony słuchawek Galaxy Buds to IPX7.
Dostępne są trzy nowe kolory TWS: Phantom Violet (fioletowy), Phantom Black (czarny), Phantom Silver (srebrny).