Środa, 7 czerwca 2023

Recenzja systemu głośnikowego JBL PartyBox 1000

25 lutego 2022

Dziś chcemy Wam opowiedzieć o największym głośniku JBL-a, PartyBox 1000. Powiedzmy od razu: to nie jest zwykły Party Box - to prawdziwa maszyna do imprez. Model ten został zaprezentowany zimą na targach CES 2019 w Las Vegas jako rozszerzenie gamy PartyBox 200 i 300. Nie można go nazwać przenośną nowością - PartyBox 1000 zasilany jest wyłącznie z gniazdka ściennego, ale ma ogromną moc 1,1 kW! W rzeczywistości jest to dźwięk JBL na poziomie koncertowym z systemem świetlno-muzycznym, obsługą połączeń bezprzewodowych i mnóstwem efektów specjalnych, o których opowiemy dalej.

JBL PartyBox 1000

Zasilacz sieciowy: tak

Marka: JBL

Wersja Bluetooth: 4.2

Dodaj do ulubionych Dla porównania 69&nbsp990&nbspRR. W magazynie W koszyku Kup Szybki podgląd

- to trójdrożny system głośnikowy z jednym kompresyjnym głośnikiem wysokotonowym, parą 7-calowych głośników średniotonowych i dużym 12-calowym subwooferem. Ten ostatni umieszczony jest na spodzie urządzenia (skierowany w podłogę), oddzielony od podłoża nóżkami. Z jednej strony, oprócz nóżek, ukryte są kółka, które wraz z uchwytem na górnej ściance pozwalają transportować głośnik jak walizkę. Co jest bardzo przydatne, ponieważ JBL PartBox 1000 ma imponującą wagę i wymiary: 34,7 kg przy wysokości ponad jednego metra (1158?468?472 mm). Inne cechy to zakres częstotliwości 30-20,000Hz (-6dB), stosunek sygnału do szumu 80dB oraz moc 1100W.

Jak wszystkie przenośne głośniki JBL, nowość obsługuje bezprzewodowe połączenie Bluetooth ze źródłem dźwięku, ale na tym łączność się nie kończy. Złącza przewodowe to 3,5mm AUX, 2RCA (standard Cinch), USB (można ładować muzykę z pendrive'a lub ładować urządzenia mobilne) oraz wejścia mikrofonowe i gitarowe 2?6,3mm z regulacją mocy wejściowej (GAIN). Wszystkie te złącza znajdują się na tylnej ściance urządzenia, wraz z 2 wyjściami RCA (do podłączenia innego głośnika), przełącznikiem kanałów (L/R) i portem reflex dla wzmocnienia basu. Oprócz przewodowego połączenia RCA, PartyBox 1000 można podłączyć do dowolnego innego głośnika z rodziny PartyBox za pośrednictwem Bluetooth z wykorzystaniem technologii True Wireless Stereo.

Głośnik może być ustawiony nie tylko w pionie, ale również w poziomie, do czego służą gumowane nóżki po obu stronach. Jednak ustawienie w pozycji poziomej utrudniłoby dostęp do górnego panelu urządzenia, na którym znajdują się przyciski sterujące wieloma interesującymi funkcjami, które odróżniają JBL PartyBox 1000 zarówno od młodszych głośników przenośnych, jak i od szeregu głośników koncertowych/profesjonalnych o podobnej wielkości i mocy.

Na górnym panelu znajdują się przyciski zasilania, muzyki, regulacji głośności i odtwarzania, wyboru źródła, parowania Bluetooth, Bass Boost, kontroli efektów oraz DJ-ski pad z 16 padami. Istnieją 4 diody LED wskazujące aktywne źródło (Bluetooth, AUX, USB lub wejście liniowe).

Podczas gdy młodsze PartyBoxy ograniczały się do dwóch pierścieni wokół głośników, starszy PartyBox 1000 ma podświetlany cały przedni panel, dodawane jest światło stroboskopowe, podświetlenie ma wiele trybów - zarówno automatycznych jak i manualnych, a także - najbardziej oryginalny trick - sterowanie gestami za pomocą specjalnej bransoletki! Bransoletki nie trzeba kupować osobno, jest już w zestawie i działa w technologii BLE przy niskim zużyciu energii (jedna bateria wystarczy na rok użytkowania). Generalnie czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy, naprawdę fajne i oryginalne rozwiązanie, wprowadzające w klimat wakacji. Ale to nie koniec funkcji, przejdźmy dalej.

Wejścia mikrofonowe/instrumentalne pozwalają na dodanie występów na żywo lub karaoke do Twojej imprezy. Pady DJ-skie mogą być używane do odtwarzania lub nagrywania "pętli" z próbek różnych instrumentów muzycznych (perkusja, gitara, klawisze) i efektów dźwiękowych. Razem te cechy otwierają interesującą przestrzeń dla improwizacji, wspólnego tworzenia muzyki i/lub aktywnego imprezowania - Ty i Twoi przyjaciele możecie spróbować swoich sił w roli MC i DJ.

Bass Boost ma 2 stopnie i może być przydatny tylko w plenerze lub w bardzo dużym pomieszczeniu, na imprezę "pokojową" naszym zdaniem wystarczy standardowa moc subwoofera. Ogólnie rzecz biorąc, basów jest wystarczająco dużo dla każdego. Jeśli chodzi o dźwięk w ogóle - jest naprawdę "wielki" i "żywy". Nie jest tajemnicą, że profesjonalną akustykę koncertową JBL można znaleźć w klubach i salach koncertowych na całym świecie. Kiedy JBL mówi o legendarnym brzmieniu koncertowym w kontekście swoich słuchawek czy głośników przenośnych, to z pewnością jest to brzmienie "w tym stylu", a nie takie samo. Ale w przypadku PartyBox 1000 nie chodzi już o "stylizację", lecz o ponad kilowat tego właśnie dźwięku! Ogólnie rzecz biorąc, pod względem dźwięku nie mamy pytań do nowości, nie słyszałeś i nie usłyszysz od żadnego innego "przenośnego głośnika".

JBL PartyBox 1000 to Twój osobisty klub nocny na kółkach. A dzięki wszystkim dodatkowym funkcjom jest to również "szwajcarski scyzoryk" na każdą imprezę, uroczystość, spotkanie lub zwykły dzień, który przestanie istnieć, gdy tylko włączysz tego potwora.