Poniedziałek, 30 stycznia 2023

Przenośny wzmacniacz iBasso A02 już wkrótce w sprzedaży

1 października 2021

iBasso A02

Nowy przenośny wzmacniacz od iBasso wygląda bardzo podobnie do popularnego T3. Główne różnice to cyfrowa regulacja siły głosu (choć nie wiadomo jeszcze, ile jest w niej stopni), zamiast osobnych przełączników wzmocnienia.

Wymiary AO2 są niewielkie, a jego głównym zadaniem jest zapewnienie dobrej jakości sygnału dla słuchawek, która zazwyczaj jest znacznie obniżona przy bezpośrednim podłączeniu słuchawek do telefonów czy odtwarzaczy ze względu na uproszczone wbudowane wzmacniacze.

Dobry wzmacniacz wymaga mocniejszego zasilacza i lepszych układów (które są też bardziej prądożerne) i jeśli telefon lub odtwarzacz daje akceptowalną jakość dźwięku po podłączeniu osobnego zewnętrznego wzmacniacza, to po podłączeniu go bezpośrednio sytuacja jest godna pożałowania. Podłączenie dobrej jakości wzmacniacza jest często nieopłacalne ze względu na późniejszy krótki czas pracy urządzenia, a niestety wielu potencjalnych klientów może nie od razu poczuć różnicę, co również nie wpływa korzystnie na sprzedaż. Dla tych. Ci, którzy stawiają na wysoką jakość dźwięku, muszą albo sięgnąć po dedykowane odtwarzacze audio (czasem niezbyt tanie), albo dokupić osobny wzmacniacz. Niekoniecznie będzie to głośniejsze, ale z reguły lepsza jakość transmisji sygnału.

iBasso A02

Cechy iBasso A02:

iBasso A02 ładuje się z tradycyjnego USB, co jest dużym plusem w kontekście uniwersalności. Deklarowana moc to 200mW (1.8V) przy 16? 2* i 2* 175mW (2.3V) przy 32?, co jest wartością wystarczającą nie tylko dla słuchawek dousznych z dużym zapasem, ale nawet dla pełnowymiarowych modeli.

Czas pracy ma wynosić do 20 godzin, a szacowany koszt to nieco ponad 160 euro. Wymiary 41*10*81mm, z metalową ramką dla zwiększenia trwałości.