Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Poznaj RHA

13 czerwca 2022

Nazwa RHA nie jest jeszcze powszechnie znana w Rosji. Jednak ta brytyjska marka od wielu lat słynie z wysokiej klasy słuchawek dousznych! Najwyższej jakości materiały i ręczne wykonanie, metalowe obudowy i unikalne, zaprojektowane we własnym zakresie sterowniki - mają wszystko to, co powszechnie kojarzy się z pojęciem "prawdziwej angielskiej jakości". Głośnik ten może poszczycić się bogatym know-how, takim jak głośnik DualCoil z dwiema cewkami umieszczonymi między nimi w celu maksymalizacji przenoszenia wysokich i niskich częstotliwości.

Na targach Loudhead 2016 Brytyjczycy zamierzają zaprezentować swoje najnowsze osiągnięcia. Wśród nich są zaawansowane głośniki wewnątrzkanałowe w obudowach ze stali nierdzewnej. Opatentowane kanały przepływu powietrza naśladują gładkie krzywizny instrumentów dętych blaszanych, eliminując zniekształcenia dźwięku wynikające z tarcia powietrza.

Magnesy i cewki drgające w modelu CL750 zostały zoptymalizowane pod kątem precyzyjnej kontroli, nawet w szczytowych momentach sygnału, a membrany zostały przeprojektowane w celu poszerzenia zakresu częstotliwości. Dlatego też słuchawki te są w stanie emitować częstotliwości powyżej 40 kHz i słusznie otrzymały certyfikat Hi-Res.

Jeszcze bardziej interesujące są flagowe modele RHA CL1 Ceramic. Ich unikalna konstrukcja obejmuje dwie pary potężnych przetworników: firmowe przetworniki CL, odpowiedzialne za basy i tony średnie, są uzupełnione przez głośniki wysokotonowe na opatentowanym podłożu ceramicznym, pracujące w zakresie wysokich częstotliwości i ultradźwięków.

Słuchawki te bezbłędnie radzą sobie nawet z ultradźwiękami o częstotliwości 45 kHz i świetnie nadają się do odtwarzania audiofilskiego hi-res. Oprócz podwójnego zestawu głośnikowego są one wyposażone w podwójny zestaw odłączanych kabli: oprócz standardowego kabla z miedzi beztlenowej w zestawie znajduje się również kabel zbalansowany ze srebrnymi przewodnikami.

Kolejną nowością RHA, którą Rosjanie zobaczą na Loudhead-2016, będzie pierwszy przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy/wzmacniacz RHA Dacamp L1. Sercem układu cyfrowo-analogowego są dwa oddzielne przetworniki cyfrowo-analogowe ESS Sabre 9018k2m dla prawego i lewego kanału. Zastosowanie tych zaawansowanych układów daje urządzeniu wyjątkowe możliwości nagrywania w wysokiej rozdzielczości, do 32bit/384kHz dla PCM i do 11,2MHz dla DSD. Oprócz komputerów PC i notebooków współpracuje z każdym urządzeniem mobilnym z systemem iOS lub Android i ma dwa wyjścia dla zbalansowanych i standardowych połączeń słuchawkowych. Dla tych, którzy lubią manipulować dźwiękiem, urządzenie jest wyposażone w regulację tonów wysokich i niskich, a dla tych, którzy spędzają długie okresy czasu z dala od sieci zasilającej, jest uzbrojone w akumulator o dużej pojemności 4000 mAh. Zapewnia do 10 godzin pracy na baterii! Wraz z DAC-iem/wzmacniaczem i innymi nowościami RHA zaprezentuje w Rosji całą linię swoich produktów, od najbardziej demokratycznych modeli po bezkompromisowe topowe urządzenia. Dla tych, którzy są zainteresowani naprawdę wysokiej jakości dźwiękiem przenośnym, debiut firmy na targach Loudhead-2016 zapowiada wiele ciekawych odkryć!