Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Odtwarzacze Cowon Z2 Plenue w sprzedaży!

11 października 2021

COWON Z2 Plenue

Koreańska firma COWON ogłosiła wydanie w Rosji nowego odtwarzacza multimedialnego Z2 Plenue, działającego pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.3.5. Nowy produkt COWON Z2 Plenue jest wyposażony w potężny procesor oparty na rdzeniu Cortex-A8, taktowany zegarem do 1 GHz; akcelerator graficzny Mali-400 do 320 MHz (podobne cechy ma Sumsung Galaxy S) i potężny dla odtwarzacza 800 MHz VPU do obsługi wideo Full HD.

COWON Z2 Plenue

Doskonały wyświetlacz AMOLED ma "kieszonkową" przekątną 3,7" i rozdzielczość 800 x 480 pikseli. Dotyk pojemnościowy obsługuje funkcję multi-touch. Odtwarzacz wyposażony jest w porty Micro-USB i Micro-HDMI, slot microSDHC, moduł Wi-Fi i Bluetooth oraz radio FM. Wbudowana bateria zapewnia do 22 godzin pracy przy odtwarzaniu muzyki i do 8,5 godziny przy odtwarzaniu wideo. Wśród konkurentów tylko nieliczni mogą pochwalić się podobnymi wynikami.

COWON Z2 Plenue

Jakość dźwięku Z2 Plenue jest w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających audiofilów. Nie ma analogii wśród urządzeń działających na systemie operacyjnym Android. Ponadto, COWON regularnie dostarcza najnowszy firmware do swoich urządzeń, w tym aktualizacje platformy. Duża liczba obsługiwanych formatów i kodeków, a także system plików NTFS pozwala na łatwą pracę z plikami o wielkości przekraczającej 4GB.