Poniedziałek, 30 stycznia 2023

Nowości IFA 2013 - nowe urządzenie Beats by Dr. Dre Studio 2013

23 kwietnia 2022

Targi IFA 2013 obfitowały w różnego rodzaju nowe produkty. Szczególną uwagę poświęcono najpopularniejszej na świecie marce słuchawek - Beats by Dr. Dre. Oprócz szerokiej gamy swoich produktów, amerykańska firma zaprezentowała unowocześnioną wersję modelu Beats by Dr. Dre Studio 2013. Co zatem sprawia, że nowe słuchawki Beats są wyjątkowe?

Pierwszą różnicą, która od razu rzuca się w oczy, jest zmieniony wygląd. Trzeba przyznać, że zmiana wyglądu zadziałała, a słuchawki zyskały bardziej skomplikowany wygląd, bez widocznych zapięć i prostych linii.

Drugą różnicą jest inna konstrukcja. Według producenta, słuchawki Beats by Dr. Dre Studio 2013 są o 13% lżejsze, mocniejsze i wygodniejsze. Ponadto w nowym modelu zastosowano bardziej miękkie poduszki słuchawki.

Trzecią innowacją jest nowy i udoskonalony procesor DSP (Digital Signal Processor), który powinien w zauważalny sposób podnieść poprzeczkę dźwięku na nowy poziom. W słuchawkach zastosowano dwupoziomowy system aktywnej redukcji szumów. Pierwszy tryb, "zrównoważony", pozwala słyszeć zarówno muzykę, jak i świat zewnętrzny. Drugim jest całkowite wytłumienie hałasu zewnętrznego.

Wbudowana bateria litowo-jonowa zachowuje poziom naładowania przez 20 godzin (ładowanie przez USB) i jest wyposażona w pięciokolorową diodę LED wskazującą pozostały poziom naładowania. Słuchawki posiadają również funkcję automatycznego włączania i wyłączania po odłączeniu przewodu słuchawkowego od źródła dźwięku. Funkcja przydatna w słuchawkach z wbudowanym akumulatorem, pozwala zaoszczędzić dużo energii.

Nowe urządzenie Beats by Dr. Dre Studio ma się pojawić jesienią 2013 roku.