Środa, 19 czerwca 2024

Nowość na targach IFA 2013 - odtwarzacz Sony NWZ-F886 Walkman®

24 kwietnia 2022

Przedstawiamy nowość na targach IFA 2013 - odtwarzacz Sony Walkman® F886 z systemem Android.

Gdy słuchasz ulubionych utworów w podróży, nie musisz rezygnować z jakości dźwięku. Firma Sony wykorzystuje najnowsze połączenie własnych technologii do tworzenia dźwięku najwyższej jakości. Nowy odtwarzacz Sony Walkman® F886 pozwala cieszyć się nagraniami o wyższej rozdzielczości niż na płytach CD. Obsługa częstotliwości próbkowania 192 kHz i rozdzielczości 24 bitów pozwala uzyskać prawdziwy dźwięk studyjny i koncertowy.

Aparat Sony Walkman® F886 jest dość kompaktowy i smukły, a dodatkowe trzy przyciski fizyczne z boku służą do przełączania ścieżek, co umożliwia łatwą obsługę bezwzrokową. Warto zauważyć, że wiele innych odtwarzaczy z systemem Android ma tylko przyciski do regulacji głośności, co sprawia, że oglądanie filmów jest wygodne, a słuchanie dźwięku, gdy odtwarzacz jest w kieszeni, nie jest wygodne. Posiadanie oddzielnych kluczy dodatkowych to znaczne ułatwienie. Odtwarzacz jest wyposażony w ekran dotykowy LCD Triluminos o przekątnej 10,2 cm i żywych kolorach, który doskonale nadaje się do odtwarzania filmów, zdjęć i gier.

Kluczowe innowacje firmy Sony obejmują nowy wzmacniacz cyfrowy S-Master HX, zaprojektowany specjalnie do odtwarzania muzyki w formacie bezstratnym (WAV, AIFF, FLAC i ALAC) z wysoką przepływnością 192 kHz/24 bity, zapewniającą oszałamiającą jakość dźwięku. Technologia *DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) HX jest odpowiedzialna za poprawę jakości skompresowanych plików, co jest najprawdopodobniej analogiem programu Crystalizer . Technologia ta przyniesie korzyści posiadaczom niedrogich słuchawek, ale dla posiadaczy słuchawek wysokiej jakości (takich jak Westone 4R, Sennheiser IE800 itp.) ta innowacja nie będzie odgrywać żadnej roli. Jednak, jak pokazuje praktyka, podczas odtwarzania filmów z niewystarczającą jakością dźwięku funkcja ta jest przydatna w przypadku dowolnych słuchawek. Kolejna rzecz, która nas czeka, to Clear Audio+, która według producenta odpowiada za przywrócenie górnych częstotliwości utraconych podczas kompresji plików MP3.

Uwagę zwraca również aktywnie promowana funkcja NFC - w rzeczywistości okazuje się, że jest to nic innego jak komunikacja zbliżeniowa. Bliskość w tym przypadku oznacza odległość 1 cm. Odtwarzacz może kontaktować się z tagami NFC lub innymi urządzeniami wyposażonymi w podobną technologię, wchodząc w ten sposób w interakcje z obszarami informacyjnymi umieszczonymi na plakatach, billboardach lub półkach z produktami w sklepach detalicznych, a także z urządzeniami płatniczymi. Jeśli nie jest możliwe korzystanie z tej funkcji, możliwa jest transmisja bezprzewodowa przez Bluetooth.

Jedną z zalet NFC jest łatwość parowania urządzeń - zamiast przełączać się między funkcjami parowania i specjalnymi trybami, wystarczy zbliżyć do siebie odtwarzacz i słuchawki, a zostaną one sparowane niezależnie (lub przy minimalnym dodatkowym działaniu użytkownika).

Odtwarzacz działa w systemie Android 4.1, co ułatwia instalację aplikacji z Google Play™. Czas odtwarzania wynosi do 35 godzin w przypadku odtwarzania plików MP3 i do 26 godzin w przypadku odtwarzania bezstratnych plików audio (96kHz /24bit). Cyfrowa funkcja redukcji szumów w odtwarzaczu eliminuje do 98% hałasu z zewnątrz w różnych trybach: pociąg/autobus, samolot lub pomieszczenia.