Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Najlepsze systemy stereo All-in-One

24 marca 2021

Jeśli przestrzeń jest ograniczona, ale dźwięk jest priorytetem, to są skrzynki, na które należy zwrócić uwagę.

Był czas, kiedy systemy all-in-one były postrzegane jako ubogi krewny dedykowanych oddzielnych systemów audio - coś, co się wybierało, kiedy pieniądze lub przestrzeń były po prostu zbyt ograniczone, aby pozwolić na cokolwiek innego.
Jednak w ciągu ostatnich kilku lat sytuacja zmieniła się diametralnie. Większość systemów pozbyła się możliwości odtwarzania nośników fizycznych, a powstałe produkty są mniejsze, sprytniejsze i w niczym nie przypominają dawnych ubogich krewnych. W niektórych przypadkach, trudno jest wymyślić, jaki oddzielny system można by spróbować złożyć, aby pobić funkcjonalność i wydajność, którą oferują. Tak więc bez dalszych ceregieli, oto pudełka, które wstrząsnęły naszym światem w 2016 roku.

Yamaha NX-N500

OK, zajmijmy się słoniem w pokoju - Yamaha zajmuje raczej dwa pudełka niż jedno. To wciąż liczy się jako system all-in-one, ponieważ po zakupie, naprawdę nie trzeba wiele więcej, aby funkcjonował jako bardzo zdolny system. Masz do dyspozycji wejścia cyfrowe, w tym USB DAC i strumieniowanie UPnP, Bluetooth, pojedyncze wejście analogowe i system multiroom Yamaha MusicCast. Każdy głośnik to prawdziwie aktywna konstrukcja ze zwrotnicą zamontowaną przed wzmacniaczami i każdy głośnik wymaga własnego zasilania sieciowego.
Najlepsze systemy stereo all-in-one
Brzmi to dość pracochłonnie, ale są pewne wyraźne zalety w użytkowaniu. Yamaha ma opanowanie i czystość brzmienia, która natychmiast robi wrażenie, a rezultatem jest system, który ma pewne atrybuty, z którymi podobnie duże pasywne głośniki po prostu nie mogą się równać. Nie jest on idealny - czarne wykończenie nie każdemu przypadnie do gustu i czasami może brakować im nieco głośności, ale jest to dobrze zaprojektowany system, który jest w stanie wygenerować wiarygodny obraz stereo, co czyni Yamahę NX-N500 kuszącą ofertą w tej cenie.

Revo SuperSystem

Revo spokojnie i pewnie rozwijało gamę komponentów all-in-one w ciągu ostatnich kilku lat, a SuperSystem przewodzi tej rodzinie. Oferuje on przydatny wybór strumieniowania UPnP, wejścia cyfrowe i analogowe, Bluetooth i radio internetowe - z DAB/FM jako backup. W obudowie zamontowano parę 3-calowych przetworników BMR z radiatorem basowym dla zapewnienia dodatkowego uderzenia w niskie tony. Estetyka to rzecz indywidualna, ale przynajmniej dla naszych oczu Revo jest urządzeniem o świetnym wyglądzie. Istnieje szeroki wybór wykończeń, więc nie powinno być zbyt trudno wybrać coś, co pasuje do Twojego własnego pokoju.
Najlepsze systemy stereo all-in-one
Revo potrafi również zapewnić niezmiennie dobry dźwięk. Ma wystarczającą głośność, aby wypełnić przyzwoitej wielkości pokój, a integracja pomiędzy sterownikami jest całkiem przekonująca. Rezultatem jest system, który zapewni korzyści płynące z bezstratnych formatów, jeśli zdecydujesz się ich używać, a jednocześnie będzie brzmiał całkiem sprytnie ze Spotify i skompresowanymi usługami. Revo SuperSystem jest przykładem elastycznego, dobrze wycenionego i kompaktowego systemu, który potrafi wiele rzeczy, a przy tym dobrze wygląda i brzmi.

Steljes Audio NS3

Steljes Audio NS3 to kolejny "wszystko w jednym", który po prostu znajduje się w dwóch pudełkach, ale po raz kolejny trafia na listę ze względu na to, że jest całkowicie samodzielny i raczej inteligentny - szczególnie jeśli wybierzecie jedno z jaśniejszych wykończeń spośród wielu dostępnych. W przeciwieństwie do Yamahy, Steljes jest raczej głośnikiem zasilanym niż aktywnym - jeden głośnik ma wzmacniacz stereo zasilający drugi, ale działa to dobrze i wymaga tylko jednej wtyczki. Steljes wyposaża NS3 w Apt-X Bluetooth, koaksjalne wejścia cyfrowe i analogowe. Moc 45 W powinna wystarczyć dla większości potrzeb.
NS3 jest jedną z prawdziwych niespodzianek 2016 roku. Po prostu brzmi o wiele lepiej niż ma do tego prawo w tej cenie. Jest tu skala i uderzenie, którego po prostu nie spodziewasz się po głośniku tej wielkości, a scena dźwiękowa i obrazowanie są również najwyższej klasy. Sposób w jaki radzi sobie z głosami i instrumentami jest również głęboko imponujący. Steljes Audio NS3 posiada świetną implementację Bluetooth i stanowi doskonałą opcję dla osób chcących zbudować system wokół telefonu lub tabletu.