Piątek, 12 lipca 2024

Najlepsze gramofony

24 marca 2021

Sam fakt, że gramofony stały się głównym tematem recenzji na AVForums w 2016 roku, powinien wystarczyć, by powiedzieć wam, że to dziwne czasy dla fanów muzyki.

Istnieją różne teorie na temat tego, co napędza ten ciągły odrodzenie - ludzie nie faktycznie odtwarzanie płyt, które kupują, pragnienie posiadania czegoś namacalnego lub rzeczywiście fakt, że ludzie są wyjątkowo krwawe umysły, kiedy zdecydują się być. Niezależnie od przyczyny, rynek jest wciąż czymś, co firmy chcą wykorzystać i w rezultacie zobaczyliśmy kilka interesujących urządzeń.

Pioneer PL-X500

Pioneer PL-X500 wygląda trochę (no dobra, bardzo) jak Technics SL-1200, ale biorąc pod uwagę, że jeden z nich kosztuje teraz kilka tysięcy funtów, Pioneer za 300 funtów wygląda na całkiem solidną wartość. 'Całkiem solidna' odnosi się również do jakości wykonania. Pioneer jest niezwykle dobrze wykonanym urządzeniem jak na tę cenę, a zespół silnika, talerz i (w nieco mniejszym stopniu) ramię są zachęcająco solidne. Poza zwykłymi atrybutami gramofonu, Pioneer posiada przełączalny wewnętrzny stopień gramofonowy i unikalne oprogramowanie cyfrowe, które może być używane do "scratchowania" plików cyfrowych.
Osiągi Pioneera, podobnie jak piłkarskie punditry, to gra na dwie połowy. Używając dołączonej wkładki i wewnętrznego stopnia gramofonowego, urządzenie prezentuje się solidnie, jeśli nie spektakularnie. Siłą PL-X500 jest to, że oferuje on znakomitą bazę dla uaktualnień i poprawek wydajności. Testowany egzemplarz zareagował na upgrade wkładki i zastosowanie zewnętrznego stopnia gramofonowego w sposób całkowicie pozytywny, a rezultatem jest gramofon, który oferuje ogromne możliwości długotrwałej satysfakcji.

Sony PS-HX500

Sam fakt, że Sony, współwynalazca CD i wszechstronni pionierzy cyfrowi, wypuścili zupełnie nowy gramofon w 2016 roku mówi wszystko, co trzeba wiedzieć o obecnym stanie rynku. Oczywiście, kiedy wciąż mamy w sprzedaży całą transzę produktów cyfrowego audio i przekonujący dodatkowy punkt w postaci logo High Res audio na wielu z nich, potrzebny jest sposób na wyrównanie rachunków. Oznacza to, że PS-HX500 posiada wysoce niezwykłą cechę, jaką jest możliwość funkcjonowania jako normalny odtwarzacz płyt i zgrywania winyli do wysokiej rozdzielczości PCM i DSD.
Najlepsze gramofony
Dobrą wiadomością dla Sony jest to, że choć PS-HX500 jest w czołówce najnudniej wyglądających produktów, które recenzowaliśmy w tym roku, to brzmi on bardzo dobrze. Brzmienie jest ładnie zbalansowane, zabawne i konsekwentnie dobre, nawet z mniej niż doskonałymi nagraniami. Sony nie istnieje po prostu z nieco nihilistycznego powodu, by pozbawić się pracy. Jeśli jednak chcecie zdigitalizować winyl, jest to z pewnością jedna z najlepszych opcji na rynku. Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu i przyzwoitemu stopniowi gramofonowemu Sony PS-HX500 może wyprodukować kilka bardzo dobrych jakościowo zgrań. Jest to dziwny produkt, ale również dobry.

Numark TT-250 USB

Nadrzędną i najważniejszą cechą Numarka jest to, że za 220 funtów można mieć w pełni funkcjonalny gramofon typu plug and play z phono stage, elektryczną regulacją prędkości, a nawet pokrywą. Konfiguracja jest prosta, operacyjnie to pestka i pomimo najniższej ceny, jest on również dobrze zbudowany i w miarę atrakcyjny w stylu "też chce być jak Technics". To nie jest i nigdy nie będzie ostatnie słowo w odtwarzaniu winyli, ale jest to cholernie dużo gramofonu za te pieniądze.
Tak więc to się sprawdza w użytkowaniu. Jeśli włożysz trochę wysiłku w to, aby Numark ustawił się prawidłowo, to dostarczy on dźwięk, który zdoła przekazać duże, potężne i propulsywne brzmienie, które jest konsekwentnie ekscytujące. Jeśli chcesz zanurzyć palec w wodzie analogu, to jest to solidny i zdolny sposób na przesłuchanie kilku płyt i podjęcie decyzji, czy chcesz się tego trzymać. Ma on nieco rozbudowaną konstrukcję i powinien wytrzymać lata użytkowania. Numark TT-250 USB nie jest idealny, ale jest też trochę okazyjny.

Zobacz więcej...