Piątek, 12 lipca 2024

Czekamy na premierę zestawu Samsung Galaxy Buds Pro. Co wiadomo na chwilę obecną?

30 marca 2022

W środowisku audio aż roi się od plotek na temat premiery nowych słuchawek Samsung Galaxy Buds Pro. Słuchawki TWS będą flagowym produktem marki i będą konkurować z AirPods Pro firmy Apple. Poinformowano, że produkt zostanie zaprezentowany jutro (14 stycznia) wraz z nowym smartfonem Galaxy S21.

Przypuszczalnie Galaxy Buds Pro będą wyposażone w aktywną redukcję szumów i obsługę Dolby Atmos, co stawia je na równi z Apple AirPods Pro. Użytkownicy systemu Android mogą odetchnąć z ulgą.

Projekt

O nowych Galaxy Buds Pro wiadomo już całkiem sporo, ponieważ na jednej z platform opublikowano niedawno wideo 360 stopni. Na podstawie filmu możemy stwierdzić, że słuchawki będą podobne do Galaxy Buds Plus, firma zdecydowała się odejść od kształtu "fasolki" (mowa o Galaxy Buds Live).

Jednak kwadratowy kształt obudowy ładującej z zaokrąglonymi krawędziami pozostał niezmieniony. Maskownice na zewnątrz słuchawek wskazują na obecność zewnętrznych mikrofonów - wszystko jest logiczne. Czekamy na aktywną redukcję hałasu, mamy nadzieję, że będzie ona wyposażona w regulację poziomu głośności. Do tej pory w sieci pojawiły się informacje o trzech kolorach Galaxy Buds Pro: czarnym, srebrnym i fioletowym z odcieniem.

Mówi się, że słuchawki są wodoodporne zgodnie z normą IPX7.

Właściwości techniczne

Słuchawki jak zwykle będą "grały dźwiękiem" AKG, za połączenie ze smartfonem będzie odpowiadał Bluetooth 5.1, spodziewany jest też ulepszony tryb Ambient Mode. Obecność funkcji redukcji szumów i dźwięku 3D może sprawić, że słuchawki będą bezpośrednio konkurować z AirPods Pro. Dźwięk przestrzenny pozwoli Ci w pełni cieszyć się filmami w systemie Dolby Atmos, który przewyższa wszystkie dotychczasowe osiągnięcia marki.

Funkcja dźwięku wspomaganego czujnikami 3D śledzi pozycję głowy użytkownika, dzięki czemu zawsze znajduje się on we właściwym polu dźwiękowym. Tylko użytkownicy z systemem Android 11 będą mogli docenić tę modną funkcję, starsze urządzenia nie będą w stanie wykorzystać potencjału słuchawek. Podobno model ten ma być wyposażony w czujnik budzenia głosem Bixby oraz regulację słuchu dla lewej i prawej słuchawki.

Według źródła, słuchawki będą wyposażone w 11-milimetrowe przetworniki basowe i podwójne współosiowe przetworniki wysokotonowe o średnicy 6,5 mm.

Miejmy nadzieję, że firma uchyli rąbka tajemnicy na temat swojego nowego produktu i w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zobaczyć Samsung Galaxy Buds Pro na żywo.