Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

CES 2021: pierwsze głośniki 360 Reality Audio firmy Sony

18 marca 2022

Firma Sony ogłosiła dwa nowe głośniki bezprzewodowe zgodne z technologią dźwięku przestrzennego 360 Reality Audio, która odtwarza wrażenia muzyki na żywo poprzez umieszczenie różnych dźwięków i wokali w wirtualnej sferze wokół użytkownika.

Oba urządzenia potrafią skalibrować się do pomieszczenia, w którym się znajdują, dzięki wbudowanemu mikrofonowi i specjalnemu algorytmowi firmy Sony. W przypadku SRS-RA5000 trzeba nacisnąć i przytrzymać przycisk na głośniku, natomiast SRS-RA3000 kalibruje się automatycznie. Oba modele są również wyposażone w funkcję Sony Auto Volume, która automatycznie dostosowuje głośność każdej ścieżki, tak aby odtwarzane były na tym samym poziomie. Oba głośniki obsługują Amazon Alexa i Google Assistant.

Droższy model SRS-RA5000, przedstawiony na początku newsa, będzie wyposażony w trzy głośniki skierowane do góry, trzy głośniki boczne i głośnik niskotonowy. Głośnik posiada również certyfikat zgodności z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Model SRS-RA3000, przedstawiony na zdjęciu poniżej, ma dwa głośniki wysokotonowe, dwa radiatory pasywne i głośnik szerokopasmowy.

Według informacji prasowej zamieszczonej na brytyjskiej stronie internetowej firmy Sony, model SRS-RA5000 będzie kosztował około 500 funtów, a SRS-RA3000 około 280 funtów. Na stronie internetowej podano także, że oba produkty będą dostępne w lutym 2021 roku, choć wcześniej mówiono o "wiośnie 2021", a daty wydania mogą się różnić w zależności od regionu.