Piątek, 12 lipca 2024

Byli sami: Onkyo W800BT bezprzewodowe słuchawki wewnątrzkanałowe

12 lutego 2022

Kto powiedział, że słuchawki bezprzewodowe nikogo już nie dziwią? Najwyższej klasy model True WIreless W800BT z najnowszego katalogu Onkyo jest w stanie udowodnić, że jest inaczej. W800BT różni się od konwencjonalnych wkładek dousznych Bluetooth tym, że nie ma żadnych łączących wkładek ani przewodów pomiędzy prawą i lewą słuchawką. Każdy z nich jest całkowicie niezależną jednostką z własnym akumulatorem i modułem Bluetooth. I nie ma mowy o kablu! Nareszcie słuchawki bezprzewodowe są naprawdę bezprzewodowe.

Projektowanie i ergonomia

Nowy projekt Onkyo jest uderzający i futurystyczny. Ich podstawy wykonane są w formie cylindrycznych krążków, wewnątrz których umieszczone są baterie, moduły Bluetooth oraz skomplikowana elektronika do przetwarzania sygnału dźwiękowego. Precyzyjnie zaprojektowane łuki akustyczne zapewniają dokładne dopasowanie do kanałów słuchowych, a specjalne ergonomicznie ukształtowane wypustki wokół uszu sprawiają, że obudowy pozostają na swoim miejscu podczas biegania i uprawiania sportu. Jest to niezwykle istotne, ponieważ pewne dopasowanie ma bezpośredni wpływ na jakość basu i izolację dźwięku. Dzięki bezprzewodowym wkładkom dousznym 800 nie musisz się o to martwić.

Projekt i dźwięk

Słuchawki oparte są na autorskich przetwornikach Onkyo o średnicy 8,6mm, grających w zakresie od 6 do 22.000Hz. Zamknięta konstrukcja akustyczna zapewnia wysoką pasywną izolację hałasu i nie wymaga zwiększania głośności nawet podczas słuchania muzyki w głośnych miejscach, takich jak metro czy samolot. Jeśli jednak chcesz, możesz sprawić, że dźwięk w słuchawkach 800 będzie naprawdę głośny: przy czułości 107dB z łatwością wychyli się z niemal wszystkiego. Projektanci nie oszczędzali również na sprzęcie bezprzewodowym: wtyczki obsługują nie tylko podstawowe SBC, ale również bardziej zaawansowane kodeki, w tym AAC i aptX. Ich użycie zauważalnie zwiększa bitrate dźwięku Bluetooth, redukując zniekształcenia dźwięku i poszerzając zakres częstotliwości.

Cechy i wyposażenie

Nowe słuchawki mogą nie tylko odtwarzać muzykę, ale również prowadzić rozmowy głosowe po podłączeniu do smartfona. W tym celu w prawej słuchawce wbudowano czuły mikrofon i przycisk odbierania/anulowania połączeń. Wbudowane akumulatory nie są szczególnie imponujące pod względem pojemności - prądu w nich starcza na 3 godziny pracy na baterii. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest po prostu fizycznie niemożliwe, aby wcisnąć baterie o dużej pojemności w miniaturową obudowę. Projektantom udało się rozwiązać ten problem poprzez dodanie zewnętrznej baterii wbudowanej w obudowę słuchawek. Może pomieścić do pięciu dodatkowych ładowań słuchawek, co zwiększa całkowitą żywotność baterii do imponujących 18 godzin. Najważniejsze, aby pamiętać o umieszczeniu słuchawek w obudowie zasilacza na czas - ale o tym przypomną w razie potrzeby sygnałem dźwiękowym.