Piątek, 12 lipca 2024

Bez kłótni: recenzja słuchawek Sony WH-1000XM3 i Sony WH-1000XM2

21 stycznia 2022

Słuchawki z redukcją szumów WH-1000XM3 są najnowszym dodatkiem do cenionej serii 1000X firmy Sony. Jakie innowacje producent wprowadził do nowego modelu, a jakie cechy odziedziczył po poprzedniku? Przekonaj się o tym w naszej recenzji porównawczej WH-1000XM3 i WH-1000XM2.

Komfort

W porównaniu do WH-1000XM2, nowy model popularnych słuchawek jest lżejszy i wygodniejszy w noszeniu. Miększe poduszki piankowe poduszek słuchawek zapewniają wyjątkowo dokładne dopasowanie do ucha, aby zminimalizować hałas zewnętrzny i przenikanie dźwięków muzyki.

Projekt

Wprowadzono znaczące zmiany konstrukcyjne w poduszkach nausznych i aluminiowych wkładkach, zmniejszając wagę słuchawek. Jest to ważny czynnik przy dłuższym noszeniu aparatu.

Redukcja hałasu

Dzięki nowemu procesorowi QN1 HD (Noise Cancelling Processor QN1) efekt działania systemu redukcji szumów jest znacznie lepszy w bardzo głośnym otoczeniu. Przechodząc obok grupy ulicznych muzyków z głośnymi bębnami i nagłośnieniem, system aktywnie obniża ogólną głośność i eliminuje wszystkie niskie częstotliwości. Daje to wrażenie słuchania muzyki w studio, z efektem korektora "Bass-cut".

Pasywna izolacja hałasu

Nastąpiła również poprawa w zakresie izolacji pasywnej. Dzięki Sony WH-1000XM3, przy dużej głośności, muzyka ze słuchawek praktycznie nie przenika i nie zakłóca tego, co dzieje się wokół Ciebie. Ściśle przylegające poduszki nauszników pomagają wyrównać ciśnienie wewnątrz muszli i zatrzymują hałas z zewnątrz.

Technologie

Nowy model wyposażony jest w złącze USB Type-C do ładowania, a akumulator zapewnia 30 godzin rozmów, co wystarczy nawet na najdłuższe podróże. Możesz również uzyskać do 5 godzin ładowania w ciągu zaledwie 10 minut (przy użyciu opcjonalnego zasilacza sieciowego). Sterowanie głosowe i dotykowe oraz obsługa bez użycia rąk sprawiają, że jest to najlepiej sprzedający się model bezprzewodowego zestawu słuchawkowego.

Dźwięk

Podczas gdy WH-1000XM2 mógł zmęczyć Cię zbyt dużą jasnością w zakresie średnich tonów i niewystarczającym basem, WH-1000XM3 robi to dobrze. Średnie tony brzmią teraz bardziej komfortowo, a bas jest jeszcze głębszy i bogatszy.

Dźwięk przestrzenny

W nowym modelu poprawiono również dźwięk przestrzenny. Funkcja inteligentnego słuchania SENSE ENGINE automatycznie dostosowuje się do każdego Twojego ruchu i doskonale spełnia swoje obietnice. Idąc hałaśliwą ulicą, możesz wygodnie słyszeć otoczenie. Odległe dźwięki nie przeszkadzają i nie mieszają się w głowie. Ciekawy efekt obserwujemy przy wietrznej pogodzie, kiedy chcemy założyć czapkę na uszy, ale słuchawki radzą sobie z tym zadaniem doskonale i chronią nas przed podmuchami wiatru.

Kord

Podłączenie przewodu do odtwarzacza poprawia dźwięk i poszerza zakres dynamiki. Usuwa to wszelkie ograniczenia bitrate'u formatów muzycznych, które istnieją w przypadku korzystania z sieci bezprzewodowej.

LDAC

Pomimo zalet kabla, wysokiej klasy kodek LDAC nadal może zapewnić wysokiej jakości muzykę i odtwarzanie w formatach 24bit / 96kHz. Podczas testowania słuchawek Sony WH-1000XM3 w miejscach o wysokim poziomie zakłóceń wpływających na działanie sieci bezprzewodowej, dźwięk nie zanika ani nie zacina się, co jest typowe dla wielu innych, tańszych modeli słuchawek. Użytkownik zawsze może zdecydować się na niższą jakość dźwięku, ale stabilne połączenie. W nowym modelu inżynierom firmy udało się również uzyskać stabilne połączenie w trybie priorytetu jakości dźwięku, dzięki nowej wersji Bluetooth 4.2.

Wniosek

Lekki model WH-1000XM3 ma zauważalnie ulepszony system redukcji szumów i zachowuje wszystkie zaawansowane technologie sterowania muzyką firmy Sony. Nowe, pełnowymiarowe słuchawki WH-1000XM3 polecane są dla osób, które chcą uciec od dźwięków miasta i cieszyć się muzyką podczas podróży.